Перейти в український iнтерфейс (версiю) / Change to Ukrainian interface versionПерейти в англiйський iнтерфейс (версiю) / Change to English interface versionПерейти в росiйський iнтерфейс (версiю) / Change to Russian interface versionПочаткова сторiнка / Home pageОчистити останнi запитуванi результати / Clear last query resultsДовiдкова сторiнка / Help page
Пошук спецiальних термiнiв / Search for specific termsПерегляд по тематичним категорiям / Browse by subject categoryПерегляд списку заголовкiв по алфавiту / Browse alphabetical list of titlesПерегляд по органiзацiям / Browse by organizationПерегляд спецiального тематичного видання / Browse special topic issues

Закрити книгу / close this bookВесна-літо 2007 збірник XIX, номер 1, 2 - Новини Чорнобиля: Програма розвитку Організації Об'єднаних Націй та відновлення Чорнобиля (WIT; 2007; 9 сторiнок)
Перегляд документу / View the documentЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІНФОРМАЦІЄЮ
Перегляд документу / View the documentАТОМНА ЕНЕРГІЯ: ПОВЧАЛЬНІ УРОКИ ЧОРНОБИЛЯ
 

Весна-літо 2007 збірник XIX, номер 1, 2 - Новини Чорнобиля: Програма розвитку Організації Об'єднаних Націй та відновлення Чорнобиля

Після аварії на Чорнобильській атомній електростанції 26 квітня 1986 року, слово „Чорнобиль" навіює лише відчай. Організація Об'єднаних Націй, яка протягом тривалого часу підтримувала постраждалі регіони широкомасштабними й активними діями, несе єдине послання надії та майбутню позитивну перспективу для цих регіонів. За допомогою спільних зусиль, метою діяльності агенцій та програм Об'єднаних Націй є надання допомоги щодо нормалізації ситуації та процвітання на забруднених територіях, а також сприяння в трансформації покоління уражених „жертв" в „уцілілу" генерацію.

У 2002 році ООН запропонувала зміну в стратегії дій стосовно Чорнобиля. Було визнано, що головною ознакою уражених регіонів була не радіація, а відсутність соціальних та економічних можливостей. В результаті, ООН змістила акцент своїх зусиль щодо Чорнобиля від надання технічної допомоги до соціального відновлення та економічного розвитку. Програма розвитку Організації Об'єднаних Націй стала провідною установою, відповідальною за координацію зусиль щодо Чорнобиля через мережу ООН. Така зміна була обумовлена тим, що виклики з якими стикаються суспільства, постраждалі внаслідок Чорнобильської аварії, можуть якнайкраще відтворювати завдяки економічному розвитку та створенню нових засобів для існування.
Проте, залишається ще багато зробити для надання допомоги щодо відновлення регіону. У спробі знайти методи вирішення проблем, які б подавали надію 6 мільйонам людей, які живуть в Білорусії, Російській Федерації та Україні - регіонах, найбільш постраждалих від аварії, а також активізувати соціальні та економічні можливості, встановити спільну діяльність багатьох агенцій ООН, що залучені до покращення ситуації, ПРООН визначило чотири основних сфери:

Широка система координації зусиль ООН щодо відновлення;

• Забезпечення інформацією, в тому числі   стимулювання   здорового   способу життя;

• Надання консультацій щодо ефективного   використання   Урядом   коштів, спрямованих   на   усунення   наслідків аварії;

• Розвиток областей, підтримка ініціатив  суспільства,  що уособлюють дух активізму,   допомоги   людям   у   подоланні  культури  залежності,   міфів  та неправильних уявлень про Чорнобиль, "синдрому жертви", апатії та фаталізму.

Широка система координації зусиль ООН щодо відновлення

У 2004 році, разом зі зміною у стратегії ООН щодо Чорнобиля, Генеральний Секретар   ООН   Кофі   Аннан   визначив Програму розвитку ООН установою, відповідальною за координацію зусиль щодо Чорнобиля у системі ООН. Адміністратором ПРООН було призначено Координатора ООН з міжнародної діяльності з питань Чорнобиля.

До агенцій ООН та організацій, залучених до допомоги та відновлення ввійшли: Організація Об'єднаних Націй з питань харчування та сільського господарства (www.fao.org), Міжнародна Федерація Червоного Хреста (www.ifrc.org), Міжнародна агенція з атомної енергії (www.iaea.org), Програма розвитку ООН (www.undp.org), Програма Об' єднаних Націй з навколишнього середовища (www.unep.org), Організація ООН з освіти, науки і культури (www.unesco.org), Фонд ООН з населення (www.unfpa.org), Фонд ООН допомоги дітям (www.unicef.org), Офіс Об'єднаних Націй з координації гуманітарних питань (www.ochaonli-ne.un.org), Науковий комітет Об'єднаних Націй з питань впливу атомної радіації (www.unscear.org), Світовий банк (www.worldbank.org) і Світова організація здоров'я (www.who.int).

Зазначені організації є членами спеціальної міжнародної групи з питань Чорнобиля, які регулярно зустрічаються для розгляду ініціатив розвитку ООН та можливостей для співпраці.

Двадцята річниця Чорнобильської аварії у 2006 році стала віхою у співпраці ООН. 8 агенцій ООН під керівництвом Міжнародної Федерації Червоного Хреста, Світової організації здоров'я і ПРООН, спільно з Урядами Білорусії, Російської Федерації та України схвалили висновки Форуму ООН з питань Чорнобиля. Ця трирічна ініціатива поступилася перспективному науковому консенсусу щодо впливу Чорнобиля на здоров'я, суспільство та навколишнє середовище. Цей консенсус забезпечує стійку основу для подальших зусиль ООН щодо допомоги та відновлення, допомагає розвіювати багато міфів та непорозумінь навколо катастрофи.
Далекосяжні рішення завдань стосовно Чорнобиля, розроблені ПРООН, були представлені як головний внесок в роботі Форуму ООН з питань Чорнобиля. Статті, зазначені нижче, охоплюють висновки та рекомендації, які було проголошено на останньому засіданні.

Наступна секцiя / to next section

[Українська]  [англiйська]  [росiйська]